Jak często zmienia pracę dyrektor ds. IT? Rzadziej niż kiedyś

Z analiz przeprowadzonych przez amerykańskie Stowarzyszenie na rzecz Zarządzania Informacją wynika, że statystyczny dyrektor ds. informatyki pracuje w jednej firmie sześć lat. Eksperci podkreślają, że okres ten staje się coraz dłuższy. Spada także rotacja na niższych szczeblach organizacji IT w firmach.

Z przeprowadzonego badania wynika, że w minionym roku rotacja kadr w zespołach IT sięgnęła 5,2 proc. To nieznacznie mniej niż średnia z ostatnich siedmiu lat. Co ciekawe aż w dwóch na trzy analizowane firmy w 2011 roku zanotowano wzrost średniego wynagrodzenia w dziale IT. Tylko w jednej na dziesięć firm w zeszłym roku obcięto pensje pracowników departamentu informatyki. Z badania wynika również, że zmiany w kierownictwie działu IT zapadają rzadziej niż jeszcze kilka lat temu. Statystyczny dyrektor ds. informatyki pracuje w jednej firmie sześć lat.

Badanie ankietowe przeprowadzono na grupie 195 dużych i średnich przedsiębiorstw. Większość ankietowanych reprezentowała firmy amerykańskie. Wzrostu budżetu na IT w przyszłym roku spodziewa się 46 proc. badanych. Pozostała grupa uważa, że w 2013 roku wydatki na IT będą mniejsze lub zbliżone do tych z roku bieżącego. Rosnąć ma również skala inwestycji w rozwiązania z zakresu cloud computing. Z badań Stowarzyszenia na rzecz Zarządzania Informacją wynika, że obecnie projekty wykorzystujące chmurę obliczeniową prowadzi ok. 9 proc. firm. Ponad połowa tego typu projektów dotyczy wdrożeń prywatnych chmur obliczeniowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200