Jacek Murawski: MSP nadal oszczędzają na informatyce [WIDEO]

Jacek Murawski, dyrektor generalny Microsoft Polska podczas prezentacji najnowszego raportu Computerworld TOP200 odebrał dyplom dla największego dostawcy oprogramowania własnego. Spółka uzyskała przychody z tego tytułu w wysokości 1,3 mld zł.

Już dziś zamów najnowszy raport Computerworld TOP200

Zdaniem Jacka Murawskiego, w bankowości i telekomunikacji wdrożenia informatyczne są na najwyższym światowym poziomie. Tymczasem firmy z sektora MŚP, które stanowią motor polskiej gospodarki, inwestują w informatykę o wiele mniej niż na przykład ich odpowiedniki na rynku niemieckim. Według Computerworld TOP200 w 2011 roku sprzedaż rozwiązań dla rynku MSP przyniosła firmom z branży IT 805 mln zł przychodu (1,05 mld zł przed rokiem). "Kończą się rezerwy źródeł szybkiego wzrostu naszej gospodarki, na przykład niższe koszty pracy. Przedsiębiorcy poszukują sposobów na osiągnięcie przewagi konkurencyjnej i informatyka jest jednym z obszarów inwestycji" - mówi Jacek Murawski. Ograniczone inwestycje MSP w IT tłumaczy także brakiem presji konkurencyjnej, w szczególności na rynkach lokalnych, na których działają małe i średnie przedsiębiorstwa.

Zobacz również:

  • Jak cyfryzuje się sektor MŚP?
  • Generatywna sztuczna inteligencja może zdziesiątkować branżę call center

Obecny czas niepewności w gospodarce sprawia jednak, że przedsiębiorcy wahają się przed poniesieniem wydatków na własne systemy informatyczne, jeżeli zwrot nastąpi dopiero za 18 miesięcy. "Dlatego widzę tu szansę dla systemów opartych o chmurę obliczeniową, raczej dla usług niż zakupu własnej infrastruktury. To będzie propozycja Microsoftu i mam nadzieję, że rynek będzie ją coraz bardziej przyjaźnie akceptował" - mówi Jacek Murawski.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200