JTT upadnie inaczej?

Zakończone niepowodzeniem rozmowy z wierzycielami sprawiły, że zarząd spółki złożył do sądu wniosek o zmianę postanowienia o ogłoszeniu upadłości z możliwością zawarcia układu na ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku. Firma miała szanse na odrodzenie, ale „dobił nas Kredyt Bank” – twierdzi prezes zarządu JTT Computer. Innego zdania jest natomiast fundusz MCI, który ponad miesiąc temu przedstawił strategię restrukturyzacji JTT. „Możliwości rozmów z głównym wierzycielem - Kredyt Bankiem - nie zostały wyczerpane” - twierdzi Andrzej Lis, zasiadający w zarządzie JTT z ramienia MCI.

Ponad miesiąc temu MCI przedstawiła szczegółowy „plan sanacji JTT Computer”. Zakładał on przekształcenie firmy w trzy wyspecjalizowane spółki – Adax Direct, JTT Direct, Technopolis, które wykorzystają aktywa i potencjał JTT Computer. Plan ten będzie teraz trudniej zrealizować, kiedy do sądu wpłynął wniosek o upadłość likwidacyjną spółki. Według prezesa JTT Computer, Mieczysława Haniszewskiego, jest teraz prawie pewne, że do spółki wkroczy syndyk, którego zadaniem będzie spieniężenie jej majątku. Podobnego zdania wydaje się być Janusz Krasnopolski, szef spółki M2Mob (dawniej Getin) będącej głównym akcjonariuszem JTT Computer. Sytuację JTT inaczej postrzega MCI Management. „Złożenie wniosku o upadłość likwidacyjną utrudnia proces restrukturyzacji, ale nie przekreśla szans na jego realizację. Wniosek o przekształcenie upadłości nie był obecnie konieczny, gdyż wciąż istniała i co więcej nadal istnieje możliwość porozumienia z Kredyt Bankiem” – mówi Andrzej Lis, nadzorujący proces restrukturyzacji JTT. „Na razie do sądu wpłynął jedynie wniosek, sąd zadecyduje jaka forma upadłości będzie najkorzystniejsza dla zaspokojenia wierzycieli” – dodaje.

Tymczasem fundusz MCI Management przejął już jedną spółkę zależną JTT - Centrum Komputerowe Adax, która zajmowała się sprzedażą sprzętu komputerowego. CK Adax ma pewne bieżące zobowiązania wobec wierzycieli, ale nie jest dłużnikiem Kredyt Banku. MCI widzi szanse na wykorzystanie potencjału JTT poprzez uruchomienie produkcji i sprzedaż komputerów lub innego sprzętu elektronicznego w partnerstwie z zagranicznym inwestorem branżowym i dodatkowym inwestorem finansowym (poza MCI). Propozycje współpracy rozważają m.in. Gigabyte czy iiyama.

Zobacz również:

  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa
  • Apple rozwiąże problemy iPhone'a 14 w przyszłym tygodniu
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200