JTT i Enterasys razem od przyszłego roku

JTT Computer ma przejąć w 2002 r. całą sprzedaż produktów Enterasys Networks w Polsce.

JTT Computer ma przejąć w 2002 r. całą sprzedaż produktów Enterasys Networks w Polsce.

W magazynie firmy we Wrocławiu mają zaopatrywać się wszys-cy partnerzy Enterasys, z wyjątkiem tych o statusie Elite (są to m.in. , ATM, Compaq Computer i Siemens). "Jednak także ich będziemy namawiać do zaopatrywania się w nasze rozwiązania lokalnie, w JTT Computer" - mówi Marek Dróżdż, dyrektor regionalny Enterasys Networks Polska. "Już teraz ok. 60% naszych obrotów w Polsce przechodzi przez JTT. W przyszłym roku chcielibyśmy, aby było to 100%" - dodaje. JTT ma także przejąć całą obsługę serwisową rozwiązań amerykańskiego współwłaściciela.

Przypomnijmy, Enterasys Networks we wrześniu br. przejął za 1,4 mln USD 10% akcji wrocławskiego dystrybutora i producenta sprzętu. Podobnych zakupów firma dokonała w Skandynawii i RPA. Dzięki tej inwestycji Enterasys zamierzał obniżyć koszty logistyczne i zaistnieć na rynku małych i średnich przedsiębiorstw. Obie firmy przygotowują właśnie ofertę na ten rynek. "Chcemy w tym celu wprowadzić do Polski nowe produkty. Będą to rozwiązania do budowy sieci bezprzewodowych, a także małe przełączniki i routery" - wyjaśnia Marek Dróżdż.

Przedstawiciele Enterasys na razie nie planują zwiększenia zaangażowania w JTT Computer, chociaż nie wykluczają tego w przyszłości. Wcześniej musi zostać "skonsumowana" obecna inwestycja.

Przedstawiciele polskiego oddziału firmy spodziewają się w tym roku przychodów na poziomie 6,5 mln USD. W przyszłym mają wzrosnąć do 7-8 mln USD. W ramach konsolidacji działalności Enterasys i JTT w styczniu 2002 r. zostaną połączone warszawskie biura obu firm.


TOP 200