JBoss: ulepszony silnik reguł biznesowych

JBoss (oddział Red Hat) przygotował szybszą wersję JBoss Rules, silnika reguł biznesowych open source.

Wersja 4.0 silnika radzi sobie z przetwarzaniem reguł w czasie liczonym w sekundach - wcześniejsza potrzebowała minut. Większą szybkość osiągnięto z pomocą nowych, 'sekwencyjnych', metod, które nie zakładają niezmienności reguł przez cały czas przetwarzania. Produkt jest szybszy o 40 proc. od poprzedniej wersji.

JBoss Rules, oparty na projekcie JBoss Drools Project, jest używany do ustawiania reguł w procesach biznesowych. Może być wdrażany dla takich funkcji, jak ustanawianie reguł obliczeniowych logiki biznesowej związanej z aplikacją (przykładem może być silnik cen).

W nowej wersji rozszerzono możliwości wyrażania reguł, dodając wsparcie MVEL (MVFlex Expression Language). Obsługiwane są także reguły Java.

JBoss Rules jest zintegrowany z JBoss ESB (Enterprise Service Bus), gdzie może sprawdzać zawartość wiadomości, takich jak faktury, i podejmować decyzje o możliwości ich wysłania.

Nowa wersja silnika może także funkcjonować z oprogramowaniem Hibernate, które przeprowadza konwersję wierszy relacyjnej bazy danych na obiekty Java. W ten sposób można budować reguły biznesowe, które wyciągają np. nazwisko klienta bezpośrednio z bazy danych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200