Irlandzka kolonia w stałym kontakcie

Polacy pracujący w Irlandii intensywnie komunikują się z krajem i często go odwiedzają - wynika z ankiety przeprowadzonej przez Kinoulty Research.

Wyniki sondy należy traktować jedynie jako przybliżenie faktycznej sytuacji, objęła bowiem zaledwie nieco ponad 100 osób. Wszyscy przebadani przez Kinoulty Research Polacy posiadają telefon komórkowy, przeważnie aktywowany w Irlandii. Większość (89 %) korzysta z telefonu na kartę. Ponad 80% z nich dzwoni lub wysyła SMS-y i MMS-y do Polski. 64% rozmawia przez komunikatory internetowe. 70% korzysta bardzo często z Internetu: 48% - codziennie, 20% kilka razy w tygodniu, a tylko 10% nie używa wcale.

52% spośród tych, którzy w Irlandii używają Internetu, korzysta z bankowości internetowej. 89% badanych posiada konto w irlandzkim banku; 20% z tej grupy korzysta też z banku polskiego. 70% wszystkich badanych posiada kartę kredytową albo debetową, mała grupa ma rachunek oszczędnościowy albo pożyczkę. Większość wysyła pieniądze do Polski, ale tylko 46% poprzez konto bankowe. Pozostali bardziej ufają specjalnym firmom, takim jak np. Western Union (37%), poczcie (10%). 24% wysyła pieniądze "w inny sposób" - być może wywożą gotówkę.

Zobacz również:

  • Instagram ukarany olbrzymią grzywną za nieprzestrzeganie zasad RODO

Polacy bardzo często jeżdżą do Polski - średnio prawie 3 razy do roku. Jest nawet grupa osób (11%), które jeżdżą 5-6 razy do roku. Korzystają prawie wyłącznie z samolotów (98%), sami organizują sobie wyjazd i przeważnie płacą kartą kredytową za bilet. 51% zwiedza także Irlandię.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200