Iomega px12-450r - nowe, wieloprotokołowe macierze dyskowe StorCenter

Iomega wprowadza na rynek wieloprotokołowe macierze dyskowe StorCenter px12-450r Network Storage Array. Rozwiązanie jest przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz rozproszonych oddziałów większych firm i korporacji.

Macierze zawierają procesory Intel Xeon E3-1200 v2 (pierwsze procesory Intela w architekturze tranzystorów trójbramkowych), 8 GB pamięci RAM, interfejs Ethernet 10 Gb/s i mogą współpracować ze standardowymi dyskami dysków o pojemności 1 TB, 2 TB i 3 TB, jak i z dyskami Server Class Series oraz najnowszymi dyskami o pojemności 4 TB. Może też zawierać napędy SSD. Urządzenia korzystają z oprogramowania EMC LifeLine klasy korporacyjnej, które współpracuje z mechanizmami obsługującymi chmury obliczeniowe.

StorCenter px12-450r obsługuje deduplikację danych, technologię VDI (wirtualne desktopy) i jest dostarczana razem z takimi aplikacjami, jak VMS (zarządzanie systemem monitoringu wideo) i program antywirusowy McAfee VirusScan Enterprise. Macierz może też obsługiwać aplikacje linuksowe tworzone za pomocą Iomega LifeLine Software Development Kit (SDK).

Zobacz również:

  • Kluczowa rola infrastruktury przechowywania danych w rozwiązaniach biznesowych

Macierz StorCenter px12-450r (zastępująca w ofercie firmy Iomega model StorCenter px12-350r) jest dostępna w wersji bezdyskowej lub częściowo wypełnionej, umożliwiając użytkownikom wykorzystanie własnych dysków lub rozpoczęcie od mniejszych pojemności, powiększając przestrzeń na dane wraz z potrzebami.

Nowe macierze Iomega StorCenter px12-450r będą dostępne w trzecim kwartale 2012 r. Sugerowane ceny macierzy zaczynają się od 4999 euro (plus VAT) za model bezdyskowy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200