Intertelecom '99: Łatwa transmisja przez telefon

Alcatel Polska zaprezentuje centrale abonenckie A4400, komponenty i urządzenia do budowy sieci, a także nowe modele telefonów komórkowych z serii One Touch Pocket.

Alcatel Polska zaprezentuje centrale abonenckie A4400, komponenty i urządzenia do budowy sieci, a także nowe modele telefonów komórkowych z serii One Touch Pocket.

Podstawę ekspozycji francuskiego koncernu będą stanowić 3 modele central abonenckich Alcatel 4400 w wersji VoiceHub oraz połączone za pośrednictwem przełączników ATM - LSS 1000. Prezentowane systemy komutacji są standardowo wyposażone w opcję zasilania awaryjnego i tzw. patch panel, a także aplikacje do zarządzania i taryfikacji, zestawy wideokonferencyjne oraz systemowe aparaty telefoniczne trzeciej generacji z serii Reflex. Do systemów można dołączać kanały asynchroniczne o przepustowości do 10 Gb/s, szerokopasmowe sieci abonenckie wykonane w technologii ADSL (Asymmetric Digital Subscribe Line), systemy łączności bezprzewodowej DECT (Digital European Cordless Telephony) oraz komórkowe systemy radiowe.

W ofercie targowej Alcatela znajdzie się także system dla operatorów telefonii komórkowej GSM 900/1800 EVOLIUM, obejmujący zarówno część radiową, jak i komutacyjno-sieciową. W systemie zastosowano nowy mechanizm szybkiego przełączania kanałów, niezbędny w szybko zmieniających się warunkach propagacji dla abonentów przemieszczających się z dużą szybkością. Rozwiązanie radiowe zapewnia elastyczność w konfigurowaniu komórek o strukturze hierarchicznej, obejmującej minikomórki o promieniu 0,5-1 km, komórki o typowym zasięgu do 10 km oraz makrokomórki parasolowe, pokrywające obszary nawet do 70 km. W EVOLIUM wdrożono platformę do zarządzania siecią telekomunikacyjną ALMAP, należącą do klasy systemów nadzoru TMN (A).

Oprócz skomplikowanych systemów dla operatorów GSM, Alcatel przedstawi w Łodzi dwa nowe modele telefonów przenośnych: One Touch Pocket i One Touch Com. Aparat One Touch Pocket wyposażono w nowoczesne usługi, takie jak książka adresowa na 350 numerów, poczta głosowa, przekaz wiadomości SMS, wibracyjne powiadamianie. Telefon zawierający standardowo wyjście szeregowe zwalnia użytkownika z ponoszenia dodatkowych kosztów i eliminuje problemy związane ze stosowaniem karty PCMCIA lub modemu. W sprzedaży jest również wersja tego modelu udostępniająca interaktywne usługi internetowe za pośrednictwem standardowej mikroprzeglądarki. Aparat One Touch Com może równocześnie pełnić funkcję telefonu komórkowego i osobistego organizatora pracy. Telefon jest obsługiwany za pośrednictwem dużego ekranu dotykowego, ułatwiającego wybór potrzebnych ikon. Współpracę z komputerem przenośnym usprawnia bezprzewodowe łącze podczerwieni IrDA (Infrared Data Adapter). Telefon jest wyposażony w wiele użytecznych dodatków, takich jak zegar czasu światowego, kalkulator, poczta e-mail, notatnik, kalendarz, książka adresowa i inne usprawnienia zintegrowane z aplikacją Microsoft Outlook.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200