Intertelecom 2004 - medale

Medalowy konkurs w Łodzi od lat jest uważany za swoistą formę promocji firm, prezentujących najciekawsze produkty i rozwiązania technologiczne na targach telekomunikacyjnych. W tym roku do XI edycji konkursu o Złoty Medal Intertelecom zgłosiło swój udział 13 producentów, przedstawiając do oceny 18 produktów.

Wśród zgłoszonych nowych rozwiązań znalazły się: sterownik telemetryczny ASK-300 (Aksel); system KIRK DECT z 1500 IP i złącze światłowodowe SC Front Clip (C&C Partners Telecom); trzy produkty (cyfrowy Rejestrator Rozmów NetCRR, maszt mobilny MM-36, system zarządzania SZ-DGT) z gdańskiej DGT; zintegrowany system łączności w tunelach dla Służb Ratowniczych i Policji (DRW Communication and Systems); drukarka etykiet do zastosowań elektrycznych DYMO ILP219 (Esselte Polska); adapter VPN Linksys USB VPN 1 z firewall'em na USB (Konsorcjum FEN); pakiet oprogramowania Ekahau Site Survey 2.0 firmy Ekahau (Passus); cyfrowa abonencka centrala telefoniczna SIGMA/b (Platan); produkty komórkowe Polkomtela (usługa EDGE, Fotokartka MMS, taryfy Plus Max); zasilacz awaryjny Powerware 5115 RM do zabudowy w szafach (Powerware); system HiPath Xpressions do przesyłania i obsługi wiadomości Unified Messaging (Siemens); uruchomienie pierwszego w Polsce łącza międzynarodowego 10 Gb/s Poznań – Berlin (Telekomunikacja Kolejowa) oraz system ZPAS-Control M-Bus do monitorowania ruchu na stoisku targowym oraz parametrów klimatycznych (ZPAS).

Jury konkursowe, składające się z ekspertów reprezentujących uczelnie i placówki naukowo-badawcze, postanowiło tym razem przyznać aż 5 równorzędnych Złotych Medali Intertelecom 2004 dla następujących produktów:

Zobacz również:

- Maszt mobilny MM-36 (DGT) – do realizacji radiowej łączności mobilnej dla użytkowników cywilnych i wojskowych;

- System SZ-DGT (DGT) – do zarządzania siecią z udostępnianiem informacji o jej stanie i zdarzeniach;

- Pakiet oprogramowania Ekahau Site Survey 2.0 (Passus);

- Cyfrowa abonencka centrala telefoniczna Sigma (Platan);

- System HiPatch Xpressions (Siemens) – do przesyłania i obsługi wiadomości (Unified Messaging). Jest on przeznaczony do odbierania, przechowywania i wysyłania wiadomości głosowych, faksowych i elektronicznych, a także zapewnia obsługę komunikatów SMS w sieci korporacyjnej.

Jak co roku przyznawano Puchar Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Wojciecha Hałki, za najlepszy polski produkt wystawy. W tym roku otrzymał go cyfrowy rejestrator rozmów Net-CRR (grupa DGT) – przeznaczony do zapisu zewnętrznych i wewnętrznych rozmów telefonicznych. Dzięki temu, gdański producent DGT, specjalizujący się w rozwiązaniach telekomunikacyjnych, osiągnął targowy rekord ilości zdobytych nagród, uzyskując wyróżnienia dla wszystkich zgłoszonych przez siebie do oceny rozwiązań firmowych.


TOP 200