Internetowe domeny tych firm mogą się pochwalić największą liczbą odwiedzin

Najnowsze badanie wykonane przez firmę WebsiteToolTester pokazuje, które korporacje są właścicielami domen, z usług których korzysta obecnie najwięcej użytkowników internetu oraz które posiadają najwięcej domen. Jeśli chodzi o ten pierwszy parametr, to na pierwszym miejsce plasuje się obecnie holding Alphabet, do którego należy między innymi Google.

I tak z usług serwerów firmy Alphabet korzysta każdego miesiąc prawie 120 mld użytkowników (chodzi o liczbę kierowanych do nich zapytań). Firma ta jest właścicielem 422 nazw domen internetowych, z których największą jest domena google.com.

Domenę tę odwiedza każdego miesiąca 77 mld użytkowników (czyli ponad połowa wszystkich zapytań kierowanych do systemów IT holdingu Alphabet. Drugą najczęściej odwiedzaną domeną należącą do holdingu Alphabet jest YouTube.com (27,8 mld odwiedzin miesięcznie).

Zobacz również:

  • WordPress Starter ułatwi tworzenie stron internetowych
  • Microsoft przejmuje domeny należące do rosyjskich hakerów
  • Aplikacja TikTok bije rekordy pobrań

Za holdingiem Alphabet plasuje się Microsoft (7,2 mld odwiedzin miesięcznie). Ten gigant IT jest właścicielem 139 nazw domen, w tym takich jak msn.com, bing.com i linkedin.com. Jednak witryną Microsoftu, która generuje największy ruch, jest live.com, którą odwiedza każdego miesiąca ponad 2,2 mld użytkowników.

Na trzecim miejscu mamy firmę Amazon (ponad 6 mld odwiedzin każdego miesiąc). Ta korporacja jest właścicielem 258 nazw domen, z których największy ruch generuje witryna e-commerce, amazon.com. Odwiedzą ją każdego miesiąca 2 mld użytkowników.

Jednak właścicielem największej liczby nazw domen nie jest wcale Alphabet ani Microsoft. Dla wielu będzie to na pewno zaskoczeniem, ale jest to Unilever NV (międzynarodowa firma, w skład której wchodzi holenderski Unilever NV i brytyjski Unilever PLC). Należy do niej 1181 nazw domen, czyli osiem razy więcej niż do Microsoftu i ponad dwa razy większy niż Alphabetu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200