Internetem w kryzys

W dobie kryzysu gospodarczego Internet zyskał w Unii Europejskiej na znaczeniu jako podstawowa infrastruktura wzrostu.

Rozwiązania teleinformatyczne zostały nazwane wręcz technologiami dobrobytu. Komisja Europejska przeznaczyła w ramach europejskiego pakietu antykryzysowego dodatkowo 1 mld euro na rozwój usług szerokopasmowych. Czy potencjał rozwojowy tkwiący w technologiach informacyjno-komunikacyjnych (ICT) jest dostrzegany i należycie wykorzystywany również w Polsce? Czy polskie gminy, powiaty i regiony podchodzą z należytą uwagą do szans, jakie stwarzają inwestycje w dostęp do sieci? Szukaniu odpowiedzi na te pytania będzie w głównej mierze poświęcona 13. Konferencja "Miasta w Internecie" (Zakopane, 24-26 czerwca br.).

Tematem przewodnim tegorocznego spotkania przedstawicieli samorządów, rządu, instytucji publicznych, nauki oraz firm sektora teleinformatycznego będzie "Skuteczność - Kreatywność - Wiedza. Samorządy wobec wyzwań e-rozwoju w czasie kryzysu". Wśród kluczowych tematów obrad znajdą się takie zagadnienia jak: plan e-rozwoju Polski, alfabetyzacja cyfrowa Polaków, skuteczne świadczenie e-usług publicznych, profesjonalna realizacja projektów teleinformatycznych w regionach, modele budowy sieci powszechnego dostępu do Internetu.

Computerworld objął patronat nad 13. Konferencją "Miasta w Internecie". Jej szczegółowy program znajduje się na stronie:http://konferencja2009.mwi.pl/.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200