Internet w mojej gminie: Przasnysz

Computerworld.pl zaczął zbierać informacje na temat Internetu socjalnego udostępnianego przez polskie gminy ich mieszkańcom. Zebraliśmy już ponad 20 ankiet, a ponad 200 gmin i powiatów pobrało od nas login i hasło do ankiety, od dziś (16 grudnia) zaczniemy je opisywać na naszych stronach. Zaczynamy od Przasnysza.

W ramach projektu "Przasnyskie okno na świat" gmina buduje sieć pozwalającą na szerokopasmowy dostęp do Internetu. Jest to projekt w ramach przeciwdziałania wykluczeniu informacyjnemu.

Głównym założeniem projektu było stworzenie bezpłatnego dostępu do Internetu dla mieszkańców miasta Przasnysz. Projekt przewidywał budowę bezpiecznej sieci transmisji danych internetowych drogą radiową w technologii WiFi. "Szczególnym zastosowaniem WiFi jest budowanie sieci lokalnych opartych na komunikacji radiowej, czyli WLAN" - piszą przedstawiciele Przasnysza w ankiecie na naszej stronie www.computerworld.pl/broadband.

Realizacja projektu umożliwiła stworzenie nowych usług dla mieszkańców Przasnysza w zakresie społeczeństwa informacyjnego. "Każdy, kto zechce podłączyć się do sieci musi zaakceptować regulamin korzystania z sieci, co sprzyja bezpieczeństwu sieci oraz nie zagraża wymianie wiadomości w sieci" - dodają.

Zasięg: realizacja projektu swoim zasięgiem obejmie blisko 95% mieszkańców miasta.

Technologia: WIFI 802.11 a/b/g

Termin: projekt został ukończony i udostępniony mieszkańcom we wrześniu 2010 r.

Prędkość transmisji: 256 kb/s (uzgodniona z Urzędem Komunikacji Elektronicznej)

Koszt projektu: 328 tys. zł

Zapraszamy kolejne gminy do wypełnienia naszej ankiety.

Jeśli uważacie, że Wasza gmina powinna zostać opisana, powinna zgłosić się do nas piszcie do nas.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200