Internet w mojej gminie: Bochnia, Trzciana i Drwinia

Starostwo Powiatowe w Bochni uruchomiło w powiecie bocheńskim 7 punktów dostępu do bezpłatnego Internetu. Hotspoty działają w Bochni, gminie Trzciana i Drwinia.

Mieszkańcy oraz turyści odwiedzający Bochnię mogą surfować na rynku, plantach i na placu Turka. Z kolei w Drwini można skorzystać z Internetu w dwóch miejscach w okolicach urzędu gminy oraz w Grobli w pobliżu Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Drwinia. Natomiast w Trzcianie hot spot działa na terenie Publicznego Gimnazjum oraz w okolicach poczty i GOPS-u.

Po zalogowaniu internauci mogą bezpłatnie korzystać w tych miejscach z sieci przez całą dobę z prędkością nie niższą niż 128 kb/s. Zakup hot spotów sfinansowało Starostwo Powiatowe w Bochni. Po półrocznym okresie pilotażowym - 1 stycznia 2009 r. - urządzenia zostały przekazane gminom do bezpłatnego użytkowania.

Zasięg: miasto Bochnia oraz gminy Trzciana i Drwinia

Technologia: WiFi

Termin: projekt został ukończony i udostępniony mieszkańcom w lipcu 2008 r.

Prędkość transmisji: 128 kb/s

Koszt projektu: 46 tys. zł

Zapraszamy kolejne gminy do wypełnienia naszej ankiety. Computerworld.pl zaczął zbierać informacje na temat Internetu socjalnego udostępnianego przez polskie gminy ich mieszkańcom. Zebraliśmy już ponad 20 ankiet, a ponad 200 gmin i powiatów pobrało od nas login i hasło do ankiety, od dziś (16 grudnia) zaczniemy je opisywać na naszych stronach.

Jeśli uważacie, że Wasza gmina powinna zostać opisana, powinna zgłosić się do nas piszcie do nas.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200