Internet poleci Lufthansą

Lufthansa zapowiada, że w lecie przyszłego roku zaoferuje szerokopasmowy internet podróżującym rejsami krótkiego i średniego zasięgu.

Lufthansa zostanie pierwszą linią lotniczą w Europie oferującą szerokopasmowy internet na trasach kontynentalnych. Nowa usługa Lufthansy i partnera technologicznego Inmarsat wykorzystuje szerokopasmową technologię satelitarną Inmarsat – sieci Global Xpress (Ka-band) – i zapewnia stabilny dostęp do internetu na pokładach maszyn krótkiego i średniego zasięgu. Inmarsat uruchomił właśnie trzeciego satelitę, a Lufthansa jest jej pierwszym lotniczym klientem. Pasażerowie będą mieć dzięki niej dostęp do sieci poprzez urządzenia mobilne za pośrednictwem Wi-Fi. Sieć umożliwi nie tylko sprawdzenie e-maili, ale także dostęp do rozbudowanych aplikacji, a nawet streaming. Lufthansa Technik zintegruje wszystkie systemy i komponenty na pokładach. Prace obejmą instalacje, jak również działania związane z regulacjami prawnymi.

Zobacz również:

  • Google ręcznie usuwa niewłaściwe odpowiedzi AI w wyszukiwarce
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200