Internet nie dla 70-latków!

"Przepraszamy ale jest Pani za stara" - mniej więcej takie słowa usłyszała z ust przedstawiciela firmy Carphone Warehouse pewna mieszkanka Wielkiej Brytanii. W ten bowiem sposób została odmownie rozpatrzona jej prośba o podpisanie umowy na dostęp do Internetu - donosi serwis vnunet.com.

75-letnia mieszkanka Wielkiej Brytanii, pani Shirley Greening-Jackson postanowiła na "stare lata" posurfować w Sieci. Nie spodziewała się jednak, że może mieć z tym niejaki problem. I nie chodzi tutaj wcale o nauczenie się obsługi komputera lecz... o jej wiek! Okazało się bowiem, że właśnie ilość przeżytych wiosen zaważyła na odmownym rozpatrzeniu jej wniosku o podłączenie Internetu.

"Przepraszamy ale Pani skończyła 70 lat i zgodnie z obecną polityką firmy nie możemy z Panią podpisać umowy" - usłyszała od przedstawiciela firmy Carphone Warehouse.

"Wiekowa" polityka tłumaczona jest tym, że osoba, która przekroczyła 70 lat nie jest w stanie zrozumieć treści podpisywanej umowy. Sprawa jednak nie jest beznadziejna. Wystarczy bowiem, że pani Greening-Jackson zgłosi się do firmy z "odpowiednio" młodym członkiem swojej rodziny, który wytłumaczy jej warunki spisywanej umowy... a podanie zostanie rozpatrzone ponownie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200