Internet do tablicy

Po przeczytaniu artykułu Olo Sawy pt. "Internet do tablicy" w nr. 17 Computerworlda chciałbym uzułpenić zawarte w nim informacje:

Po przeczytaniu artykułu Olo Sawy pt. "Internet do tablicy" w nr. 17 Computerworlda chciałbym uzułpenić zawarte w nim informacje:

- zmienił się katalog projektów NASA K12. (http://hpov.waw.ids.edu.pl/proj/nasa/index.html)

- 37 nowych szkół jest już podłączonych (dwa dni przed publikacją), - istnieje trzecia lista dyskusyjna idsl-geografia, której jestem ownerem.

- o innych projektach edukacyjnych można uzyskać informacje pod nowym adresem:http://hpov.waw.ids.edu.pl/edu

- najprawdopodobniej po maturach (autor tych stron jest maturzystą) będzie uzupełniona o nowe projekty (nazwy robocze) :

1. Seksuologia - wychowanie seksualne poprzez sieć.

2. Internetowe forum szkolnych gazetek - inicjatywa stworzenia uczniowskiej agencji prasowej.

3. MSW (Międzyszkolna Sieć Współpracy) - Strony WWW o tym, co można robić po szkole, itp.

- w dniach 24-25 maja odbędzie się I Konferencja IdS.

Z wypowiedzi Michala Macha wynika, że każda szkoła otrzymuje 42 godz. miesięcznie callbacku. Wszystko pięknie, ładnie, tylko że te 10 godz. tygodniowo otrzymują szkoły z Warszawy i okolic (1 strefa TP S.A.). Inne szkoły podłączone do węzła w Warszawie mają odpowiednio mniej. Z 3 strefy tylko 2 godz. tygodniowo (zwykle szkoły), aktywnie uczestniczące w projektach trochę więcej. Olecko ma 6 godz. w Warszawie. Ponadto callback dotyczy tylko Warszawy i Wrocławia. W innych węzłach, o ile mi wiadomo, nic takiego nie ma miejsca (w Katowicach na pewno). Także tamtejsze szkoły muszą dzwonić do węzła na własny koszt (na szczęście mają go na miejscu).

Dawid Postępski

[email protected]

I LO w Opolu

NASA K-12 Polish Editor


TOP 200