Internet do tablicy

Po przeczytaniu artykułu Olo Sawy pt. "Internet do tablicy" w nr. 17 Computerworlda chciałbym uzułpenić zawarte w nim informacje:

Po przeczytaniu artykułu Olo Sawy pt. "Internet do tablicy" w nr. 17 Computerworlda chciałbym uzułpenić zawarte w nim informacje:

- zmienił się katalog projektów NASA K12. (http://hpov.waw.ids.edu.pl/proj/nasa/index.html)

- 37 nowych szkół jest już podłączonych (dwa dni przed publikacją), - istnieje trzecia lista dyskusyjna idsl-geografia, której jestem ownerem.

- o innych projektach edukacyjnych można uzyskać informacje pod nowym adresem:http://hpov.waw.ids.edu.pl/edu

- najprawdopodobniej po maturach (autor tych stron jest maturzystą) będzie uzupełniona o nowe projekty (nazwy robocze) :

1. Seksuologia - wychowanie seksualne poprzez sieć.

2. Internetowe forum szkolnych gazetek - inicjatywa stworzenia uczniowskiej agencji prasowej.

3. MSW (Międzyszkolna Sieć Współpracy) - Strony WWW o tym, co można robić po szkole, itp.

- w dniach 24-25 maja odbędzie się I Konferencja IdS.

Z wypowiedzi Michala Macha wynika, że każda szkoła otrzymuje 42 godz. miesięcznie callbacku. Wszystko pięknie, ładnie, tylko że te 10 godz. tygodniowo otrzymują szkoły z Warszawy i okolic (1 strefa TP S.A.). Inne szkoły podłączone do węzła w Warszawie mają odpowiednio mniej. Z 3 strefy tylko 2 godz. tygodniowo (zwykle szkoły), aktywnie uczestniczące w projektach trochę więcej. Olecko ma 6 godz. w Warszawie. Ponadto callback dotyczy tylko Warszawy i Wrocławia. W innych węzłach, o ile mi wiadomo, nic takiego nie ma miejsca (w Katowicach na pewno). Także tamtejsze szkoły muszą dzwonić do węzła na własny koszt (na szczęście mają go na miejscu).

Dawid Postępski

dposlo1u@waw.ids.edu.pl

I LO w Opolu

NASA K-12 Polish Editor


TOP 200