Internet bez komputerów

W ciągu najbliższych czterech lat ponad dziesięciokrotnie zwiększy się liczba osób wykorzystujących do surfowania po Internecie urządzenia inne niż komputery.

W ciągu najbliższych czterech lat ponad dziesięciokrotnie zwiększy się liczba osób wykorzystujących do surfowania po Internecie urządzenia inne niż komputery, np. telewizory z odpowiednimi przystawkami lub konsole do gier. Tak przynajmniej wynika z opublikowanego właśnie raportu firmy analitycznej Cahners In-Stat Group.

Zdaniem ekspertów firmy, w roku 2005 z takich urządzeń będzie korzystać ok. 74 mln internautów. Obecnie liczebność tej grupy nie przekracza 7 mln. Z raportu wynika również, że w ciągu następnych kilku lat nastąpi wyraźny spadek liczby osób, które do przeglądania stron internetowych będą wykorzystywały jedynie komputer. Według Cahners In-Stat Group, dużą część rynku zdominują w tym czasie urządzenia wielofunkcyjne, np. połączenie odtwarzacza płyt DVD z przeglądarką internetową (takimi urządzeniami są najnowsze konsole do gier wideo).

Zobacz również:

  • Holandia ogranicza korzystanie z Google Chrome i ChromeOS
  • Przeglądarka Edge wspiera dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200