Internet a zdrowie psychiczne

W trosce o "zdrowie psychiczne młodych obywateli" Państwa Środka w ciągu ostatnich kilku miesięcy władze chińskie zamknęły 8600 nielicencjonowanych kafejek internetowych.

Ostatnia fala zamykania cyberkafejek rozpoczęła się miejsce w lutym br., kiedy to władze oficjalnie wyraziły zaniepokojenie "umysłowym zdrowiem młodych", pozostających w kontakcie z Internetem, gdzie "rozprzestrzeniają się szkodliwe informacje". Władze zamykają wszystkie nielicencjonowane kafejki.

Reszta legalnych kawiarenek internetowych powinna natomiast, w myśl nowych przepisów, zostać odsunięta co najmniej na 200 m od szkół podstawowych i średnich. Kawiarenki nie mogą także znajdować się na terenie osiedli mieszkaniowych.

Zobacz również:

  • Chiński start-up YMTC pokazał 232-warstwowy chip

Minister kultury powiedział chińskiej agencji prasowej, że niektóre kawiarenki internetowe, zwłaszcza w małych miasteczkach, na prowincji, powinny być lepiej skontrolowane, a lokalne władze powinny surowo ukarać przypadki naruszania prawa przez ich właścicieli. "Musimy przyjąć skrajne rozwiązania i podjąć skrajne działania w ramach tej kampanii, aby osiągnąć założony cel, jako że kontrola kawiarenek internetowych ma doniosłe znaczenie dla zdrowego rozwoju młodzieży" – powiedział chiński minister. Na potwierdzenie powagi sytuacji, agencja prasowa przytacza tragiczny przypadek dwójki młodych ludzi, którzy zasnęli na torach kolejowych po spędzeniu 48 godzin w cyberkafejce i zostali zmiażdżeni przez pociąg.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200