Internet Explorer jak Chrome i Firefox - będzie aktualizowany automatycznie

Koncern z Redmond zapowiedział, że od stycznia 2012 r. przeglądarka Internet Explorer będzie aktualizowana automatycznie - użytkownicy nie będą pytani o to, czy chcą zainstalować nową wersję (będzie ona pobierana bez ich wiedzy). Microsoft podąży tym samym ścieżką wyznaczoną wcześniej przez Chrome'a i Firefoksa.

Dla użytkowników Windows XP oznacza to tyle, że jeśli wciąż korzystają z lub 7, to w styczniu w ich systemach zainstalowany zostanie IE8. W przypadku Windows Vista i 7 wszystkie kopie IE 7 i IE8 zostaną zastąpione (ta wersja nie jest dostępna dla Windows XP). Oczywiście, dotyczyć to będzie tylko tych użytkowników, którzy wybrali opcję automatycznego instalowania wszystkich poprawek dla systemu.

Do tej pory polityka Microsoft w zakresie aktualizowania IE była inna - nawet w przypadku użytkowników, którzy wyrazili zgodę na automatyczne pobieranie aplikacji dla produktów koncernu, do zainstalowania nowszej wersji przeglądarki niezbędna była ich zgoda.

Zobacz również:

"Taka jest przyszłość całego oprogramowania. Użytkownicy - w każdym razie indywidualnie - oczekują, że ich oprogramowanie będzie zawsze zaktualizowane i że nie będzie to wymagało od nich żadnego wysiłku" - komentuje Andrew Storms, szef działu bezpieczeństwa firmy nCircle Security.

Nowa polityka aktualizowania IE będzie wdrażana stopniowo - jako pierwsi z automatycznych aktualizacji skorzystają mieszkańcy Brazylii oraz Australii. Nie wiadomo na razie, kiedy pojawią się one w Europie i USA.

Obecnie w takim modelu aktualizowana jest jedynie przeglądarka Chrome Google'a - w jej przypadku proces uaktualniani jest dla użytkownika zupełnie niewidoczny (wszystko odbywa się w tle). Wiadomo już, że nad podobnym rozwiązaniem pracuje również Mozilla (pojawi się ono prawdopodobnie w Firefoksie 12, planowanym na koniec kwietnia).


TOP 200