International Data Group powołuje Genevieve Juillard na stanowisko CEO

International Data Group, wiodąca firma zajmująca się analizą rynku i platformą danych dla branży technologicznej, właściciel Foundry, wydawcy Computerworld, ogłosiła powołanie Genevieve Juillard na stanowisko CEO z dniem 5 września 2023 roku. Nominacja ta towarzyszy innym niedawnym zmianom w zespole kierowniczym IDG, m.in. objęciu przez Tizianę Figliolii stanowiska dyrektor finansowej w maju 2023 roku.

Genevieve Juillard, fot mat PR

Genevieve Juillard jest menedżerką z prawie dwudziestoletnim doświadczeniem w skalowaniu działalności dużych i złożonych organizacji oraz w kierowaniu wysokowydajnymi zespołami w celu realizacji inicjatyw transformacji i wzrostu. Posiada znaczące umiejętności w zakresie zarządzania ludźmi, planowania strategicznego i operacyjnym, co pozwoli jej kontynuować rozwój wiodących produktów IDG. Posiada także globalną perspektywę biznesową, dzięki funkcjom kierowniczym w Chicago, Londynie i Australii. Przed dołączeniem do IDG Juillard spędziła ponad 15 lat w Experian, ostatnio jako prezes Experian Marketing Services, gdzie kierowała strategiczną transformacją firmy, w tym przejęciem i integracją Tapad. Wcześniej pełniła funkcję dyrektor zarządzającej ds. globalnej ekspansji w ramach działalności Experian Credit Services, gdzie kierowała ekspansją globalnych możliwości Experian w zakresie produktów, danych i innowacji, a także jako CEO amerykańskiego Biura Kredytów Konsumenckich.

"Cieszymy się, że możemy powitać Genevieve na stanowisku CEO, ponieważ opieramy się na długiej historii innowacji IDG i zaangażowaniu w poszerzanie wiedzy na całym świecie poprzez zaufane treści i dane" - powiedział Steve Singh, Executive Chairman, Board Member, IDG. "Genevieve doskonale rozumie, jak budować i kierować wpływowymi zespołami i osiągnęła transformacyjne wyniki w swojej karierze, co pozwoli jej osiągnąć nasze cele wzrostu. Przy stałym wsparciu Blackstone, zarząd i ja cieszymy się na współpracę z Genevieve i doświadczonym zespołem kierowniczym IDG, aby napędzać dalszą ewolucję firmy i skupić się na podejmowaniu zdecydowanych kroków w celu przewidywania i zaspokajania potrzeb klientów jutra ".

"IDG jest zakorzenione w globalnej społeczności technologicznej od prawie 60 lat, obsługując najlepsze firmy cyfrowe na całym świecie dzięki połączonemu globalnemu zespołowi i nie mogłabym być bardziej podekscytowana możliwością dołączenia do firmy w kluczowym momencie dla biznesu i branży" - powiedziała Juillard. "Jestem przekonana, że IDG ma wyjątkową pozycję, aby skorzystać z pozytywnych tendencji w sektorach technologii, danych i informacji, które mają przed sobą niesamowite możliwości. IDG ma utalentowany zespół, który przyspieszy długoterminowy wzrost, doprowadzi do doskonałości operacyjnej i zapewni wartość wszystkim naszym interesariuszom, i nie mogę się doczekać tego, co razem osiągniemy".

"Jako lider w globalnym ekosystemie danych technologicznych i analitycznych, IDG nieustannie wprowadza innowacje, aby pomóc swoim klientom i partnerom w poruszaniu się po stale zmieniającym się krajobrazie technologicznym" - powiedział Vikramr Suresh, Managing Senior Director, Private Equity i Peter Wallace, Global Head of Core Private Equity w Blackstone. "Od czasu początku współpracy z IDG w 2021 r. byliśmy pod wrażeniem ambicji zespołu, skupienia się na znalezieniu najlepszych rozwiązań dla swoich klientów i partnerów oraz wzrostu, jaki IDG było w stanie osiągnąć. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać Genevieve jako kolejnego dyrektora generalnego IDG i wierzymy, że jest ona idealną osobą do poprowadzenia IDG w kolejnym rozdziale rozwoju".

Genevieve Juillard posiada tytuł licencjata i magistra Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley oraz tytuł MBA i MPP w dziedzinie zarządzania i polityki publicznej UCLA Anderson School of Management. Pełni również funkcję dyrektora w zarządzie Innovid, niezależnej platformy reklamowej i pomiarowej CTV.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200