Interia.pl przejmie Gadu Gadu i Blog.pl?

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że portal Interia.pl prowadzi negocjacje w sprawie zakupu najpopularniejszego w Polsce komunikatora Gadu Gadu. Jednocześnie serwis Ciekawe.blogspot.pl podał, że krakowska spółka zamierza przejąć również Blog.pl.

Z informacji, które uzyskał Internet Standard wynika, że zamiary nabycia Gadu Gadu miał wcześniej Onet.pl. Jednak transakcja nie doszła najwyraźniej niedoszła do skutku, skoro kupnem komunikatora zainteresował się drugi z krakowskich portali. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Gadu Gadu wycenione zostało na 30 mln zł.

Nie tylko Gadu Gadu miałoby być w centrum zainteresowania Interii. Jak podał serwis Ciekawe.blogspot.com, spółka zaangażowana jest również w kupno Blog.pl.

Zarząd Interii nie chciał udzielić wypowiedzi zarówno w kwestii nabycia komunikatora jak i serwisu z blogami. "Nie komentujemy plotek krążących po rynku" - powiedział Tomasz Jażdżyński, prezes Interii.

Na razie wiadomo jedynie tyle, że do finału transakcji jeszcze nie doszło. Jak poinformował nas Mariusz Kuziak, rzecznik portalu, Interia.pl, kupując komunikator za 30 mln zł, musiałaby jako spółka publiczna odtajnić zakup oficjalnym raportem bieżącym skierowanym do Komisji Papierów Wartościowych.

Jak wskazują najnowsze badania gemiusAudience, w czerwcu br. komunikator Gadu Gadu miał 2,7 mln użytkowników, który spędzili na korzystaniu z niego średnio 5,5 godz.

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej sondzie:

http://www.internetstandard.com.pl/sonda/302.html

oraz do dyskusji na forum:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200