Interia.pl idzie na giełdę

Jest to pierwszy polski portal, który złożył prospekt emisyjny w Komisji Papierów Wartościowych. Firma zadebiutuje na giełdzie w grudniu br. lub w I kwartale 2001 r.

Interia.pl jest pierwszym polskim portalem, który złożył prospekt emisyjny w Komisji Papierów Wartościowych. Firma zadebiutuje na giełdzie w grudniu br. lub w I kwartale 2001 r. Plany wejścia na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych mają także Arena.pl i Wirtualna Polska. Arena.pl podpisała umowę o publicznej emisji akcji z Centralnym Domem Maklerskim Pekao SA.

Interia.pl zamierza sprzedać na giełdzie akcje nowej emisji, stanowiące 25% kapitału akcyjnego. Walory będą mogli kupić zarówno inwestorzy indywidualni, jak i instytucjonalni. Pozyskany kapitał ma być przeznaczony na wprowadzenie nowych technologii, reklamę oraz przejęcia małych firm oferujących usługi internetowe i ciekawą zawartość stron.

Na początku września br. Interia.pl podawała, że liczba zarejestrowanych użytkowników należących do niej systemów poczty elektronicznej przekroczyła 330 tys. Portal zajmuje trzecią pozycję wśród serwisów tego typu, biorąc pod uwagę liczbę odwiedzin. Głównymi udziałowcami portalu Interia.pl są: ComArch SA (ok. 50% akcji), RMF FM i Broker FM (łącznie 42%).

***

Arena.pl zamierza wejść na warszawską giełdę

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200