Interia.pl S.A.: mniejsze zyski w III kwartale

Interia.pl S.A. miała w III kwartale 2007 r. 14,866 mln zł przychodu, o 23,9% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, gdy wyniósł on 11,998 mln zł. Zysk netto wyniósł 820 tys. zł, o 23,1% mniej niż w III kwartale 2006 r. Niższy zysk netto prezes spółki tłumaczy m.in. rosnącymi kosztami zatrudnienia.

Skonsolidowane przychody spółki po trzech pierwszych kwartałach wyniosły 45,7 mln zł, w porównaniu do 37,7 mln zł w tym samym okresie ubiegłego roku. Zysk netto Interia.pl S.A. po trzech kwartałach wyniósł 5,9 mln zł, o 24,7% więcej niż w analogicznym okresie 2006 r.

Reklama internetowa stanowi 76,5% sprzedaży spółki.

Rentowność operacyjna na koniec września wynosi 12,5%.

Nakłady inwestycyjne na koniec III kwartału wyniosły 6,4 mln zł, o 77% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

- Wyniki finansowe spółki za trzeci kwartał oceniamy jako relatywnie dobre. Składają się na nie: sezonowo niższy przychód z reklamy oraz rosnące koszty zatrudnienia związane z dynamicznym rozwojem Interia.pl. Widzimy już znaczne ożywienie po stronie przychodowej, co powinno pozytywnie wpłynąć na roczny wynik spółki. Podtrzymujemy realizację rocznych celów finansowych firmy - mówi Grzegorz Błażewicz, prezes Interia.pl S.A.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200