Interfejs przeglądarki Firefox zyskał nową funkcję

Twórcy przeglądarki Firefox zmodyfikowali jej moduł UI (User Interface) dodając do niego nową funkcję. Dzięki niej nawigowanie po internecie ma być łatwiejsze i przebiegać w bardziej intuicyjny sposób.

Grafika: Mozilla

Chodzi o to, jak użytkownik przeglądarki uzyskuje dostęp do rozszerzeń za pośrednictwem opcji wyświetlanych na pasku narzędzi. Doświadczenie uczy iż niekiedy przypięcie zbyt wiele rozszerzeń do interfejsu powoduje, że jest on mało czytelny. Mozilla postanowiła zająć się tą sprawą, zapowiadając jakiś czas temu przycisk Unified Extensions i informując, że pojawi się on w przeglądarce Firefox oznaczonej numerem 109. Tak też się stało.

Przycisk Unified Extensions – bo o nim mowa - zastępuje dotychczasowa metodę uruchamiania rozszerzeń i ma postać rozwijanego menu, z którego użytkownik może uzyskać dostęp do wszystkich potrzebnych rozszerzeń bez zaśmiecania interfejsu użytkownika. Zamiast przypinać wszystkie rozszerzenia do paska narzędzi, mamy teraz jeden przycisk. Klikając go użytkownik wyświetla wszystkie wybrane wcześniej rozszerzenia.

Zobacz również:

Proszę pamiętać, że w przeciwieństwie do wielu innych przeglądarek, w których użytkownik musi sam przypinać karty do paska narzędzi, po to aby uzyskać do nich dostęp, Firefox robi to sam automatycznie. Dlatego im więcej dodajemy rozszerzeń, tym bardziej zaśmiecamy interfejs. Problem ten rozwiązuje właśnie przycisk Unified Extensions. Jest łatwy w użyciu i powoduje, że interfejs przeglądarki jest lepiej czytelny.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200