InterNASK sprzedaje domeny

Katowicka spółka 2SB wraz z amerykańskim partnerem uruchomiła serwis internetowy InterNASK.com, pozwalający na rejestrację domen .com, .net, .org.

Katowicka spółka 2SB, wraz z firmą American Software Factory, uruchomiła serwis internetowy InterNASK.com, pozwalający na rejestrację domen .com, .net i .org. Od 1 października będzie możliwa również rejestracja domen .info i .biz. "Nasza oferta jest obecnie najtańsza na polskim rynku. Roczna opłata za rejestrację domeny z jednym z tych rozszerzeń kosztuje jedynie 69 zł brutto. Konkurencyjne firmy w Polsce oferują kupno domeny w cenie 145-950 zł brutto" - mówi Andrzej Madloch, przewodniczący Rady Nadzorczej 2SB SA.

Proces rejestracji domeny odbywa się drogą internetową. Opłaty można dokonywać za pomocą kart kredytowych. Domena dostępna jest już po 48-72 godz. od zarejestrowania. Przedstawiciele spółki 2SB twierdzą, że w ciągu tygodnia od uruchomienia serwisu rejestracyjnego stronę odwiedziło 180 tys. osób, a ok. tysiąca z nich dokonało już rejestracji domeny.

Zobacz również:

  • Klasyczne Google Sites będzie działać do początku grudnia

Kontrowersyjną kwestią wydaje się nazwa serwisu InterNASK.com, zawierająca skrót Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej. "NASK zarejestrował w Urzędzie Patentowym nazwę firmy, powszechnie używany skrót oraz znak towarowy. Nazwa serwisu InterNASK.com została przez nas zarejestrowana również jako znak towarowy. NASK nie zastrzegł sobie przy rejestracji swojego znaku towarowego w dziedzinie nadawania domen, a jedynie usług podłączania do Internetu, hostingu serwerów czy budowy sieci korporacyjnych. Nawet jeśli NASK dokonał zastrzeżenia, to tylko dla usług rejestracji domen .pl" - dodał A. Madloch.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200