Intentia Polska wprowadza jedenastą wersję swego systemu klasy MRP II/ERP - Movex

Wśród najważniejszych, wymienianych przez przedstawicieli firmy, nowości jest wprowadzenie nowego modułu tzw. utrzymania ruchu. "Jest to rozbudowane rozwiązanie gospodarki remontowej, które ma zapewni...

Wśród najważniejszych, wymienianych przez przedstawicieli firmy, nowości jest wprowadzenie nowego modułu tzw. utrzymania ruchu. "Jest to rozbudowane rozwiązanie gospodarki remontowej, które ma zapewnić dostępność zasobów produkcyjnych przy zaplanowanych wcześniej kosztach" - mówi Jacek Jakubik, dyrektor ds. produktu w Intentia Polska.

Zdaniem przedstawicieli producenta, cechą szczególną tego rozwiązania jest zintegrowanie go z modułami produkcyjnymi Movexa. Ma to umożliwić kontrolę nad jednoczesną realizacją planów produkcyjnych i remontowych w firmie. "Remonty można np. realizować w czasie, gdy zakład ma wolne moce produkcyjne. Z kolei rozpoczęcie remontu jest automatycznie odnotowywane w systemie jako zmniejszenie zdolności produkcyjnych firmy" - wyjaśnia Jacek Jakubik.

Wersja 11 Movex ma także nowe, bardziej rozbudowane narzędzie do planowania produkcji - Advanced Planning & Scheduling. Uwzględnienia ono np. ograniczone zdolności produkcyjnej i dostępności materiałów.

W nowej wersji systemu Intentia wprowadziła także po raz pierwszy zintegrowane środowisko dla aplikacji branżowych, takich jak Movex Moda, Dystrybucja, Meble, Żywność i Napoje czy Usługi i Dzierżawa. "Do tej pory były one rozwijane niezależnie i sprzedawane praktycznie jako osobne produkty" - mówi Jacek Jakubik. Powstała także nowa aplikacja branżowa - Maintenance Order Processing - przeznaczona dla przedsiębiorstw zajmujących się remontami np. taboru kolejowego lub wózków widłowych.

W wersji 11 Movex ma także nową generację aplikacji wspomagających działalność związaną z handlem elektronicznym. Zostały one oparte na rozwiązaniach IBM i Microsoftu. W najbliższym czasie pojawi się także Movex Business Performance Warehouse - hurtownia danych dla firm średniej wielkości pracująca w środowisku Windows NT i Microsoft SQL Server 7.

Jak twierdzą przedstawiciele firmy, na migrację do Movex 11 zdecydują się przede wszystkim firmy, które stosują Movex 9 i wersje wcześniejsze, lub klienci, którym zależy na nowych modułach, w tym utrzymania ruchu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200