Inteligentny firewall

BlackICE Defender to narzędzie do ochrony przed atakami hakerów, oferujące szybki, zintegrowany system wykrywania ataków (BlackICE).

BlackICE Defender, dostępny obecnie w wersji 2.5, to narzędzie do ochrony przed atakami z Internetu pojedynczych komputerów i małych sieci (dla dużych sieci korporacyjnych przeznaczony jest NetworkICE Security Suite). Program ten wyróżnia się bardziej rozwiniętym system zabezpieczeń i większymi możliwościami ochrony niż inne firewalle. Potrafi zablokować wrogą transmisję zanim dotrze ona do komputera, a po jej wykryciu automatycznie zidentyfikuje włamywacza i rodzaj ataku.

"Sercem" programu jest zintegrowany system wykrywania ataków BlackICE, który analizuje w czasie rzeczywistym transmisje danych na wielu poziomach, z warstwą aplikacji włącznie. W przypadku wykrycia ataku aktywizuje on "inteligentne" funkcje firewalla, które zablokują ruch tylko wrogich pakietów, natomiast transmisja neutralnych danych będzie odbywać się bez przeszkód. Po zablokowaniu ataku program uruchamia funkcję back tracing i identyfikuje hakera.

Zobacz również:

"Produkty NetworkICE, w tym BlackICE Defender, są dostępne w Polsce dopiero od niedawna, dlatego nie zdobyły jeszcze takiej popularności jak w USA, gdzie opanowały blisko 50% rynku" -poinformował Jacek Liszka, przedstawiciel rodzimego dystrybutora, firmy Passus. "Cechy, które wyróżniają nasz produkt, to skalowalność, zaawansowana analiza ruchu oraz największa baza z informacjami o rodzajach hakerskich ataków".

Cena BlackICE Defendera wynosi 299 zł. W naszym serwisie FTP można pobrać bezpłatną, 30-dniową próbną wersję programu.

Plik do pobrania: www.pcworld.com.pl/ftp/pc/programy/0887.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200