Inteligentny ekran do kina w domu

Projecta wprowadziła do oferty inteligentny ekran projekcyjny VariVision Electrol, który automatycznie dopasowuje swój rozmiar do wybranego formatu obrazu.

Inteligentny ekran do kina w domu

Ekran do kina domowego Projecta VariVision

Urządzenie automatycznie reaguje na formaty 4:3 TV/Video, panoramiczny 16:9 oraz 1:2,35 cinemascope. Inne opcje mogą zostać zaprogramowane przez użytkownika.

Tak duża elastyczność jest możliwa dzięki opatentowanemu horyzontalnemu systemowi maskującemu, który sprawia, że środek obrazu pozostaje w tym samym miejscu, bez względu na wybrany format. Jednocześnie umieszcza on czarną ramkę wokół obrazu, co zwiększa subiektywny współczynnik kontrastu. Ekran VariVision dostępny jest w szerokościach 160, 180, 200 oraz 240 cm, z materiałem pokrywającym Matte White S lub High Contrast S.

VariVision oferowany jest w aluminiowej obudowie, którą można całkowicie zamknąć, gdy sprzęt nie jest używany. Ekran sterowany jest za pomocą pilota na podczerwień, zaś system montażu umożliwia zainstalowanie go na suficie lub na ścianie. Nowością jest także powłoka High Contrast - rozpraszający i odbijający materiał pokrywający ekran. Jasnoszara powierzchnia ekranu projekcyjnego High Contrast zapewniać ma wysoki kontrast, żywsze kolory oraz większą szczegółowość. Obecnie dostępne są dwa typy materiału. High Contrast D o zmiennym naprężeniu, zostanie zastosowany w następujących typach ekranów: PermScreen, PermScreen Deluxe i TabScreen electrol. Oferuje on współczynnik wzmocnienia 0.8 oraz kąt oglądania 40 stopni. Materiał waży 490 gramów na metr kwadratowy i ma tylko 0,26 mm grubości. Natomiast High Contrast S, dostępny na ekranach projekcyjnych ProCinema, Cinema Electrol VariVision jest mocny, wytrzymały oraz bardziej sztywny. Ponadto został po obu stronach pokryty szarym winylowym podkładem. Materiał oferuje współczynnik wzmocnienia 1 oraz kąt oglądania rzędu 45 stopni. Jego grubość wynosi 0,36 mm zaś waga to 450 gram na metr kwadratowy.

Dystrybutor:

http://www.proaudio.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200