Intel zmienia specyfikację techniczną układów graficznych ARC A380

Problemów z układami graficznymi Intel Arc ciąg dalszy. Tym razem producent zaktualizował specyfikację techniczną desktopowej wersji Arc A380. Układ jest wolniejszy, niż zakładano.

Intel od wielu miesięcy przygotowuje się do wprowadzenia na rynek własnych układów graficznych z rodziny Intel Arc, które mają być odpowiedzią na produkty Nvidia GeForce oraz AMD Radeon. Niestety nie wszystko idzie zgodnie z planem. Premiera rodziny układów graficznych Intel Arc była kilkukrotnie przesuwana, a rzeczywista specyfikacja techniczna jest słabsza od oczekiwanej.

Logotyp układów graficznych Intel Arc
Źródło: intel.com

Logotyp układów graficznych Intel Arc

Źródło: intel.com

Do sieci trafiły nowe informacje dotyczące desktopowej wersji układu graficznego Intel Arc A380. Producent zmienił specyfikację techniczną produktu. Nowe dane zakładają, że układ graficzny jest wolniejszy, niż wcześniej informowano.

Zobacz również:

Karta graficzna posiada wolniejsza pamięć o przepustowości 15,5 Gb/s. Pierwotna specyfikacja techniczna zakładała obecność pamięci o przepustowości 16 Gb/s. Zmiana ta spowodowała obniżenie przepustowości pamięci z 192 GB/s do 186 GB/s.

W specyfikacji technicznej nie wprowadzono żadnych dodatkowych zmian. Przy okazji aktualizacji specyfikacji technicznej przedstawiciele Intela rozwiali wątpliwości dotyczące wsparcia układów graficznych Arc A380 dla złącza HDMI 2.1. W praktyce implementacja HDMI 2.1 zależeć będzie od partnerów Intela, którzy zadecydują o aktywacji tej funkcji. Cześć zapowiedzianych produktów firm trzecich nie wspiera HDMI 2.1.

Intel Arc A380 to pierwszy układ graficzny bazujący na architekturze Intel Xe-HPG. Aktualnie układ dostępny jest w sprzedaży jedynie w Chinach. Intel nie przekazał jeszcze informacji dotyczących daty premiery karty graficznej w Europie. Intel Arc A380 to przystępny cenowo układ graficzny do komputerów stacjonarnych, którego cena detaliczna powinna wynosić około 150 dolarów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200