Intel zgotował użytkownikom komputerów Windows 7 miłą niespodziankę

Wszystko wskazuje na to, że Intel opracował nową wersję znanego chipsetu H310 (kodowa nazwa Coffee Lake), który jest w stu procentach zgodny z oprogramowaniem Windows 7. Zdecydował się na taki krok z myślą o tych użytkownikach komputerów Windows 7, którzy chcieliby je na bieżąco aktualizować oraz uruchamiać na nich najnowsze aplikacje.

Warto przypomnieć, że Microsoft na początku marca 2017 roku zaczął blokować instalowanie aktualizacji (chodzi o mechanizm Windows Update) na komputerach wyposażonych w nowsze generacje procesorów produkowanych prze firmy Intel i AMD.

Po miesiącu Microsoft opublikował komunikat adresowany do użytkowników komputerów Windows 7 wyposażonych w intelowskie procesory siódmej generacji produkowane przez firmy Intel i AMD oraz w procesory Qualcomm 8996.

Zobacz również:

  • Nowe modele laptopów linii XPS od Dell - eXtra moc, Precyzja i Styl
  • Pamięci Optane odchodzą do lamusa

Ostrzegał w nim użytkowników takich komputerów, że próby instalowania na nich aktualizacji zakończą się niepowodzeniem i system wyświetli komunikat "Unsupported hardware. Code 80240037 Windows Update encountered an unknown error".

W opinii znawców tematu błąd pojawia się nie dlatego, że sterowniki systemu Windows 7 nie są kompatybilne z nowymi aktualizacjami, ale dlatego iż Microsoft chciał w ten sposób zachęcić użytkowników do kupowania nowszych procesorów i ewentualnego przechodzenia na system Windows 10.

Zdając sobie sprawę z tego, że nie tylko wielu użytkowników indywidualnych, ale również wiele firm korzysta dalej z komputerów Windows 7, Intel zdecydował się opracować kolejną, zgodną z systemem Windows 7 i najnowszymi procesorami, wersję chipsetu Coffee Lake, nadając układowi nazwę H310C (niektórzy twierdzą, że układ będzie nosić oficjalną nazwę H310M H 2.0).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200