Intel zaprezentuje kolejne chipy

W przyszłym tygodniu odbędzie się Intel Developer Forum (IDF), na którym Intel zaprezentuje nowy procesor Pentium III dla notebooków oraz chip McKinley dla platform serwerowych.

W przyszłym tygodniu odbędzie się Intel Developer Forum (IDF), na którym Intel zaprezentuje nowy procesor Pentium III dla oraz chip McKinley dla platform serwerowych.

Nowy, mobilny Pentium III taktowany będzie zegarem o częstotliwości 700 MHz i będzie używał intelowskiej technologii SpeedStep polegającej na redukowaniu prędkości zegara i napięcia przy każdorazowym przełączeniu notebooka w tryb pracy na bateriach.

Szybkość zegara redukowana jest wtedy do 600 MHz a napięcie z 1.35 voltów na 1.1.

Wkrótce po wypuszczeniu na rynek procesora 700 MHz, firma zamierza wypuścić na rynek model pracujący z prędkością 750 i 800 MHz. Ten ostatni będzie zużywał jeszcze mniej mocy gdyż będzie oparty na technologii 0.13 mikrona.

Intel planuje także wprowadzenie nowych, mobilnych procesorów na rynek notebooków. 19 marca zostanie zaprezentowany procesor taktowany zegarem o częstotliwości 900 MHz i 1 GHz.

Nowe procesory pojawiają się na rynku jeszcze w tym roku. Natomiast układ Pentium 4 dla notebooków nie będzie dostępny aż do drugiego kwartału 2002 roku.

Firma Intel poinformowała także o zakończeniu produkcji prototypu procesora dla platform serwerowych znanego pod roboczą nazwą „McKinley”

Mimo zakończenia produkcji, „McKinley” nie będzie montowany w serwerach do 2002 roku. Przewiduje się, że nowy procesor Intela będzie jednym z głównych poruszanych tematów na Intel Developer Forum w przyszłym tygodniu. Wtedy też prawdopodobnie poznamy oficjalną nazwę urządzenia i być może także datę premiery.

Poza nowym procesorem przedyskutowana zostanie kwestia lepszej współpracy technologicznej między procesorami Pentium 4 a pamięcią (DDR) DRAM i ujawnione zostaną plany firmy w związku z tym zagadnieniem.

Intel Polska

www.intel.pl


TOP 200