Intel zaprezentował plany dotyczące obniżenia emisji do atmosfery gazów cieplarnianych

Korporacja przedstawiła ostatnio bardzo ambitny plan osiągnięcia do 2040 roku zerowej emisji gazów cieplarnianych. Intel dołącza tym samym do coraz dłuższej listy gigantów technologicznych, którzy złożyli podobne zobowiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju, w tym do IBM, Amazona i Google.

Grafika: Jack Moreh/freerangestock

Według firmy, zmiany klimatyczne są obecnie jednym z największych globalnych zagrożeń, a ochrona wymaga natychmiastowych działań. Intel wyznaczył szereg celów, które zamierza zrealizować w pierwszej kolejności do 2030. Obejmują one osiągnięcie 100% wykorzystania odnawialnej energii elektrycznej w swoich globalnych operacjach. Dlatego zamierza zainwestować w takie rozwiązania do końca tej dekady co najmniej 300 mln USD, aby zaoszczędzić w ten sposób łącznie cztery miliardy kilowatogodzin.

Firma będzie budować nowe fabryki spełniające wymogi stawiane przez amerykański programu LEED US Green Building Council, jak również uruchomi międzybranżową inicjatywę badawczo-rozwojową, aby zidentyfikować badania nad ekologicznymi procesami produkcji i opracować nowy sprzęt pozwalający redukować radykalnie emisję szkodliwych gazów do atmosfery.

Zobacz również:

  • AMD chce znacząco zwiększyć efektywność obliczeniową data center. "To na potrzeby AI"
  • Nvidia: GPU są lepsze do lokalnych zadań AI niż NPU
  • Recykling nowych technologii - jaki ma wpływ na środowisko?

Ponadto Intel do 2025 roku planuje zwiększyć pięciokrotnie wydajność energetyczną swoich procesorów. Jednocześnie firma poinformowała, że zamierza zmienić konstrukcję wszystkich komponentów instalowanych w komputerach, w tym zmniejszyć rozmiar płyt głównych i używać płyt produkowanych z użyciem biotechnologii, aby ułatwić oddzielanie od siebie poszczególnych materiałów i komponentów do recyklingu, co ma doprowadzić do zmniejszenia ogólnej ilości odpadów elektronicznych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200