Intel zapowiada procesory Xeon 2,4 GHz

W I kw. przyszłego roku producent zaprezentuje układy linii Xeon oparte na nowym rdzeniu - Prestonia. Następca procesora Foster taktowany będzie zegarem 2,4 GHz.

Na I kw. 2002 r. Intel planuje premierę następcy serwerowego procesora Foster. Nowe układy, oparte na rdzeniu Prestonia będą taktowane zegarem 2,4 GHz. Płyty główne obsługujące procesor wykorzystywać będą chipset o kodowej nazwie Plumas.

Foster jest pierwszym chipem z rodziny Xeon zbudowanym w oparciu o architekturę Net Burst znaną z Pentium 4. Dystrybucja nowych układów miała rozpocząć się już w zeszłym tygodniu, jednak z powodu problemów z konstrukcją obudowy Fostera, jego wejście na rynek przesunięto na koniec maja.

Dodatkowo na rynku układów przeznaczonych dla dwuprocesorowych serwerów kolejna wersja Pentium III z rdzeniem Tualatin (wykonana w technologii 0,13 mikrona) będzie stopniowo wypierała starsze wersje procesorów oparte na rdzeniu Coppermine (0,18 mikrona). Docelowo także nowa wersja Pentium III ma być zastąpiona nowym modelem procesora tej serii, który zbudowany zostanie w oparciu o architekturę Pentium 4.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200