Intel zamierza kupić izraelskiego producenta układów scalonych

Jak donoszą dobrze poinformowane źródła, Intel jest bliski podjęcia decyzji o zakupie izraelskiego producenta układów scalonych Tower Semiconductor. Nieoficjalnie wiadomo, że transakcja opiewa na kwotę 6 mld USD.

Grafika: Niek Doup/Unsplash

Założona blisko trzy dekady temu firma Tower Semiconductor ma swoją centralę w mieście Migdal Haemek i przyjmuje zamówienia na wytwarzanie układów scalonych od projektujących je firm określanych mianem „fabless”, czyli takich które same nie mają takich możliwości. Są to głównie firmy izraelskie, włoskie i amerykańskie, wśród których znajduję się również Intel.

Firma korzysta ze starszych technologii produkowania chipów, w których tranzystory mają rozmiary w przedziale od 45 do kilkuset nanometrów. Jej głównym konkurentem na tym rynku jest tajwańska firma TSM (Taiwan Semiconductor Manufacturing), w której Intel lokował w ostatnim czasie często swoje zamówienia. Po przejęciu Tower Semiconductor, nie będzie to już konieczne.

Zobacz również:

  • Doświadczenia z przeszłości gwarancją sukcesu przyszłości
  • Intel zmienia specyfikację techniczną układów graficznych ARC A380
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200