Intel wstrzymuje sprzedaż układów Xeon SPR-MCC

Powodem wstrzymania sprzedaży jest błąd w oprogramowaniu firmware. Firma pracuje nad udostępnieniem aktualizacji i ponownym wprowadzeniem do sprzedaży.

Firma Intel zdecydowała się na chwilowe wstrzymanie dystrybucji układów scalonych Xeon SPR-MCC. Wszystko ma związek z wykrytym ostatnio problemem z oprogramowaniem układowym.

Intel wstrzymuje dystrybucje procesorów Xeon MCC
Źródło: intel.com

Intel wstrzymuje dystrybucje procesorów Xeon MCC

Źródło: intel.com

Procesory z rodziny Xenon Medium Core Count Sapphire Rapids mogą borykać się z przerwaniami systemu w specyficznych warunkach. Problem dotyczy tylko jednostek SKU MCC, warianty XCC i HBM są od niego całkowicie wolne.

Zobacz również:

  • Huawei opracowuje nowy autorski procesor

Intel pracuje obecnie nad poprawką oprogramowania układowego, która powinna rozwiązać ten problem. Firma obecnie testuje rozwiązanie, podczas gdy dostawy są wstrzymane na wypadek, gdyby opracowane obejście problemu nie zadziałało.

Dowiedzieliśmy się o problemie w podzbiorze procesorów Intel Xeon 4. generacji o średniej liczbie rdzeni (SPR-MCC), który może przerwać działanie systemu w pewnych warunkach i aktywnie go badamy. Problem ten nie został zaobserwowany podczas uruchamiania komercyjnie dostępnego oprogramowania, a inne jednostki SKU procesorów Intel Xeon 4. generacji (tj. XCC i HBM) nie wykazywały tego problemu. Ze względu na dużą ostrożność tymczasowo wstrzymaliśmy niektóre dostawy SPR MCC, podczas gdy zyskaliśmy pewność co do oczekiwanego złagodzenia oprogramowania układowego i spodziewamy się, że wkrótce zwolnimy pozostałe dostawy.

- przekazał przedstawiciel Intela w oświadczeniu dla portalu prasowego Tom's Hardware.

Dostawy procesorów zostały wstrzymane w połowie czerwca 2023 roku. Nie podano daty wznowienia dystrybucji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200