Intel wprowadzi do sprzedaży Pentium III 1 GHz

Źródła zbliżone do producenta podają, że prawdopodobnie już jutro będzie miała miejsce rynkowa premiera procesora Pentium III taktowanego zegarem o częstotliwości 1 GHz.

Intel prawdopodobnie już jutro wprowadzi do sprzedaży procesor Pentium III taktowany zegarem o częstotliwości 1 GHz - podają źródła zbliżone do firmy. Premiera tego układu, początkowo planowana na połowę roku, została gwałtownie przyśpieszona wczorajszą premierą 1 GHz procesora Athlon opracowanego przez AMD, największego konkurenta Intela.

Wśród pierwszych producentów komputerów, którzy zastosują nowe Pentium, prawdopodobnie znajdą się IBM, Hewlett-Packard i Dell. Komputery typu desktop tych producentów z prototypowymi układami Pentium 1 GHz Intel prezentował w minionym miesiącu na konferencji w Palm Springs.

Zarówno AMD, jak i Intel, w wyniku wyścigu o palmę pierwszeństwa wprowadzenia na rynek układu 1 GHz , znacznie przyspieszyły premiery swoich układów. Prezes AMD, podczas wczorajszej premiery, podkreślił, że przekroczenie bariery 1 GHz jest punktem zwrotnym dla przemysłu komputerowego.

Rzecznik Intela potwierdził, że producent zamierza "już wkrótce" wprowadzić do sprzedaży 1 GHz Pentium III, jednak nie potwierdził domniemanej daty jutrzejszej premiery.

***

AMD wprowadza do sprzedaży procesor z zegarem 1 GHz

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200