Intel w ostatniej chwili usunął błąd BIOS-u z płyt dla Pentium 4

Błąd mógł potencjalnie powodować utratę danych w komputerach wyposażonych w najnowszą jednostkę znanego producenta.

Intel poinformował o usunięciu błędu z oprogramowaniu BIOS-u znajdującego się płytach głównych zgodnych z jego nowym procesorem Pentium 4. Podczas testów laboratoryjnych okazało się, że błąd ten mógł powodować nadpisywanie i co za tym idzie utratę danych w komputerach PC z najnowszym Pentium. Przedstawiciele Intela zapewniają, że producenci sprzętu komputerowego otrzymali już poprawioną wersję oprogramowania.

Oficjalna premiera Pentium 4 odbyła się w tym tygodniu w poniedziałek. Tego samego dnia do sprzedaży trafiły pierwsze komputery wyposażone w tę jednostkę. Jak twierdzą przedstawiciele producenta, choć błąd poprawiono niemal w ostatniej chwili - w poprzednim tygodniu - to żaden z komputerów dostępnych w sprzedaży nie powinien zawierać wadliwego BIOS-u.

Jednocześnie Intel poinformował o rozpoczęciu testów 64-bitowego procesora Itanium. Tuzin nowych komputerów, zbudowanych w architekturze IA-64, obecnie jest sprawdzanych na uniwersytetach i w dużych przedsiębiorstwach. Ma to pozwolić na ocenę funkcjonowania nowej architektury w rzeczywistych warunkach pracy. Program testów ma zostać rozszerzony w I kwartale przyszłego roku na kolejnych 100 przedsiębiorstw.

***

Intel wprowadził na rynek Pentium 4

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200