Intel uruchamia wirtualne muzeum prezentujące 50 lat historii firmy

Muzeum jest w pełni wirtualne. Można do niego dotrzeć z dowolnego miejsca na świecie o dowolnej porze.

Intel postanowił uczcić swoją ponad 50-letnią historię istnienia. Firma uruchomiła właśnie cyfrową wersję muzeum, które znajduje się w Santa Clara w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Producent na specjalnej platformie udostępnił wszystkim zainteresowanym wirtualne zwiedzanie eksponatów oraz interakcję z wybranymi elementami wystawy. Całość udostępniono w sieci dla wszystkich chętnych, a zwiedzanie jest w pełni darmowe.

Wirtualne muzeum Intela
Źródło: intel.com

Wirtualne muzeum Intela

Źródło: intel.com

Muzeum firmy Intel zostało otwarte w 1983 roku, w celu dokładnego zobrazowania historii firmy. Od tego czasu wystawa jest stale aktualizowana i powiększana o nowe elementy. Do momentu zamknięcia obiektu z powodu wybuchu pandemii koronawirusa, muzeum Intela odwiedzane było przez średnio 85 tysięcy turystów rocznie.

Zobacz również:

  • Nvidia: GPU są lepsze do lokalnych zadań AI niż NPU
  • Kiedy wynaleziono AI? Krótka historia sztucznej inteligencji

Według historyka firmy Intel - Liza Jonesa - pomysł stworzenia cyfrowej wersji muzeum zrodził się w firmie już wiele lat temu.

Intel ogłosił nowe wirtualne muzeum z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów, którego celem jest podnoszenie świadomości na temat znaczenia wymiany kulturalnej oraz promowanie współpracy i pokoju pomiędzy narodami. Międzynarodowy Dzień Muzeów odbywa się nieprzerwanie od 1977 roku.

Nawigacja po wirtualnym muzeum firmy Intel jest bardzo podobna do mechanizmu stosowanego przez Google w usłudze Street View. Fizyczne muzeum Intela w Kalifornii powinno zostać ponownie otwarte w lipcu 2022 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200