Intel: taniej i szybciej

Zgodnie z zapowiedzią, Intel obniżył ceny procesorów z serii Pentium 4, P4-M, PIII-M oraz Xeon. Firma zaprezentowała również najszybszy układ z rodziny Celeron - taktowany zegarem 1,8 GHz.

Zgodnie z oczekiwaniami, Intel obniżył dziś ceny procesorów z serii Pentium 4, P4-M, PIII-M oraz Xeon. Firma zaprezentowała również najszybszy układ z rodziny Celeron (choć na razie jedynie w Japonii) - taktowany zegarem 1,8 GHz.

Nowy procesor trafił na rynek w niecałe dwa tygodnie po premierze poprzedniego Celerona - 1,7 GHz. Procesor produkowany jest w procesie technologicznym 0,18 mikrona i pracuje z szyną systemową 400 MHz. Posiada 128 KB pamięci podręcznej drugiego poziomu.

Wprowadzone przez Intela obniżki przekroczyły w niektórych przypadkach 50% - tak staniały procesory Pentium 4 przeznaczone dla komputerów przenośnych (cena układu 1,7 GHz spadła z 508 do 241 USD). Dużo niższe, bo tylko 6-procentowe były obniżki w przypadku układów PIII-M. Od 10 do 27% obniżono również ceny procesorów serwerowych Xeon.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200