Intel stawia na współpracę z partnerami

Firma ujawniła na trwającej właśnie konferencji Intel Innovation, że zawarła kilka ważnych umów o współpracy ze znanymi dostawcami usług IT. Najważniejsze z nich zostały podpisane z takimi firmam jak AT&T, Google Cloud oraz SiPearl.

Foto: Jonas Svidras/Unsplash

Umowa z firmą AT&T przewiduje, że Intel dostarczy elementy – głównie układy scalone – potrzebne do budowania zwirtualizowanych, bezprzewodowych sieci dostępowych vRAN.

Druga umowa dotyczy współpracy z Google Cloud, gdzie Intel dostarczy układ scalony typu ASIC noszący kodową nazwę „Mount Evans”. W ramach tej umowy obie strony będą pracować nad projektowaniem i rozwijaniem pierwszego w swoim rodzaju otwartego rozwiązania ASIC obsługiwanego przez standardowy język programowania i zestaw narzędzi programistycznych typu open source. Rozwiązania zapewnią programistom dostęp do usług świadczonych przez chmurę Google Cloud.

Zobacz również:

  • Intel i Tower będą ze sobą ściśle współpracować

Intel podpisał również umowę z firmą SiPearl na dostarczenie jej procesorów graficznych Ponte Vecchio. Będą one instalowane w superkomputerach, pełniąc w nich rolę wydajnych akceleratorów.

Intel zaprezentował swoje najnowsze dokonania realizowane w ramach inicjatywy Developer Zone. Są ta dwa pakiety narzędzi należących do rodziny oneAPI, które wspierają zadanie wdrażania aplikacji i rozwiązań zgodnych z różnymi architekturami firmy Intel, w tym SVMS: oneAPI 2022 i oneAPI Centers of Excellence. Oba pakiety dostarczają deweloperom kilkaset nowych funkcjonalności i usprawnień.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200