Intel skupia się na Androidzie

Producent procesorów pracuje intensywnie nad tym, by jego układy przeznaczone dla urządzeń mobilnych dobrze współpracowały z systemem Android. Nokia przestała wspierać system MeeGo, a Intel musi teraz szukać innych współpracowników, którzy będą zainteresowani użyciem jego nowych układów Atom w swoich urządzeniach.

Intel planował sprzedać dużą liczbę procesorów mobilnych Atom Medfield dla nowych smartfonów Nokii z systemem MeeGo. Fińska firma zrezygnowała jednak z tego projektu i przeniosła się na system Windows Phone 7 od Microsoftu. Obecnie Intel działa w kierunku uzyskania dobrej współpracy jego procesorów z systemem Android.

W serwisie news.cnet.com zacytowano słowa prezesa Intela, Paula Otelliniego, który mówi, że jego firma dąży do tego, by jej procesory współpracowały z systemem Android Honeycomb. Uważa on, że większość tabletów, w których zastosowany zostanie w tym roku procesor Atom będzie wyposażona właśnie w system Android 3.0.

Zobacz również:

  • Premiera nowego układu AI firmy Intel
  • Nearby Sharing od Google - wygodny sposób na przesyłanie plików

Z innych jego wypowiedzi, cytowanych przez geek.com wiemy, że pojawią się także tablety z systemem Windows oraz MeeGo, które zostaną zaprezentowane w maju na targach Computex. Przede wszystkim jednak, Intel skupi się na Androidzie, który zyskuje coraz większą popularność, a na rynku smartfonów już dominuje.

Otellini mówi, że skupią się na potrzebach operatorów i producentów urządzeń mobilnych, a ci chcą, by procesory doskonale współpracowały z mobilnym systemem operacyjnym od Google. Procesory Atom mają rywalizować z energooszczędnymi układami ARM oraz chipami Tegra 2 od NVIDII.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200