Intel rozpocznie wytwarzanie procesorów z 12-calowych płytek krzemowych

Analitycy twierdzą, że opóźnienie w przestawieniu produkcji układów na nowe technologie może przyczynić się do zmniejszenia konkurencyjności AMD wobec firmy Intel.

Zarówno Intel jak i AMD w najbliższym czasie zamierzają przestawić swoje linie produkcyjne na wytwarzanie układów w technologii 0,13 mikrona. Według przedstawicieli koncernu, AMD dokona tego na początku 2002 r., natomiast Intel jeszcze w roku bieżącym. Firma Intel zwiększy także rozmiar płytek krzemowych, z których produkuje się procesory, z ośmiu do dwunastu cali. Ta metoda wytwarzania układów umożliwia obniżenie kosztów produkcyjnych nawet do 30%. Technologie taką od pewnego czasu stosują już wytwórcy układów pamięci. Intel przygotowuje już linię produkcyjne do wytwarzania układów z 12-calowych płytek z jednoczesnym dostosowaniem ich do technologii 0,13 mikrona.

Analitycy są zdania, iż opóźnienie AMD we wdrażaniu nowych technologii produkcji może przyczynić się do zmniejszenia konkurencyjności AMD wobec firmy Intel. Najnowsza fabryka AMD w Niemczech umożliwia wytwarzanie procesorów w technologii 0,13 mikrona lecz firma wciąż stosuje technologie 8-calową.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200