Intel rezygnuje z rozwijania smartfonowych modemów 5G

To już pewne. Intel potwierdził oficjalnie przedwczoraj, że nie będzie dalej rozwijać i co za tym idzie produkować modemów 5G, i generalnie wycofuje się z tego rynku. Jednocześnie poinformował, że w przyszłości zamierza zająć się wyłącznie tymi technologiami bezprzewodowymi, które wspierają infrastrukturę takich sieci.

Jeden z szefów Intela w wydanym z tej okazji oświadczeniu mówi, „Stało się dla nas jasne, że biznes ten nie będzie dla nas rentowny i nie przysporzy nam zysków. Stąd taka decyzja”. Co ciekawe, informacja ta nie zaszkodziła firmie. Wręcz odwrotnie, kilka godzin po jej ogłoszeniu notowania firmy na giełdzie wzrosły o 4%.

Być może nie jest to przypadek, że deklaracja Intela pojawiła się w tym samym dniu, w którym Apple i Qualcomm zawarły ugodę i poinformowały opinię publiczną, że nie zamierzają dalej toczyć ze sobą sporów sądowych i będą dalej ze sobą współpracować. A współpraca ta dotyczy głównie produkowanych przez Qualcomm układów 5G (w tym modemów), które Apple montuje w smartfonach iPhone.

Zobacz również:

  • Jakie smartfony sprzedają się w Europie?
  • Intel wstrzymuje rozbudowę swojej fabryki w Izraelu

Być może Intel uznał w tym momencie, że w starciu z takimi potęgami technologicznymi nie ma na dłuższą metę większych szans powodzenia i lepiej jest w takim momencie powiedzieć pass i wycofać się z gry.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200