Intel rezygnuje z rozwiązania Wireless Connect

Intel odłożył na bliżej nieokreśloną przyszłość plany wzbogacenia swojej oferty o rozwiązanie noszące nazwę Intel Wireless Connect. Miał to być produkt, dzięki któremu użytkownik mógłby szybko skonfigurować swój pecet, tak aby pełnił rolę centralnego punktu dostępu obsługującego całą domową sieć bezprzewodową.

Intel zamierzał udostępnić rozwiązanie Intel Wireless Connect w czwartym kwartale 2004 r. Miał to być pakiet zawierający specjalny układ (hub/kontroler pamięci) wspierający chipset Intel Express 915, kartę Wi-Fi i oprogramowanie zarządzające całością rozwiązania.

Pakiet miał się pojawić w czwartym kwartale 2004 r. Jednak Intel doszedł do wniosku, że zapotrzebowanie na tego typu produkt nie będzie w obecnej sytuacji wielkie. Rynek jest wręcz zalewany tanimi produktami Wi-Fi, a najtańsze punkty dostępu można kupić już za 30 USD. Wiadomo, że po wprowadzeniu do peceta rozwiązania Intel Wireless Connect, byłby on droższy o ok. 50 USD, stąd taka decyzja.

Zobacz również:

  • Pamięci Optane odchodzą do lamusa
  • Wi-Fi 7 - kompendium wiedzy o nadchodzącym standardzie

Jak podaje Synergy, średnia cena punktu dostępu wynosi obecnie 75 USD (spadek o 31% w porównaniu z 2003 rokiem), a pod koniec 2004 r. może wynieść nawet 55 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]roup.com

TOP 200