Intel publikuje pierwsze łaty uodparniające procesory na ataki Meltdown i Spectre

W komunikacie opublikowanym razem z udostępnionymi łatami korporacja pisze między innymi, "Spodziewamy się, że w połowie stycznia ponad 90% produkowanych przez nas przez ostatnie lata procesorów będzie całkowicie uodporniona na poczynania hakerów starających się wykorzystać podatności znane pod nazwami Meltdown i Spectre.

trudna, że według Goggle dziury tej nie da się obecnie w stu procentach skutecznie załatać za pomocą prostego uaktualnienia modyfikującego system zarządzający procesorem.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że wszystkie łaty likwidujące oba zagrożenia mają postać oprogramowania, które kontroluję pracę procesora. Stałe usunięcie tych podatności będzie wymagając większego wysiłku ze strony projektujących je firm. Chodzi bowiem o to, że będą one musiały wprowadzić do fizycznej struktury kolejnych wersji projektowanych przez siebie układów CPU odpowiednie poprawki.

Zobacz również:

  • Kompensacja mocy biernej - tańsze utrzymanie Data Center
  • Pamięci Optane odchodzą do lamusa
  • Ta firma wygrała przetarg na opracowanie dla agencji NASA „kosmicznego” procesora

I na koniec jeszcze jedna kwestią. Warto od razu rozwiać nadzieje wyrażane przez niektórych użytkowników komputerów, którzy sądzili iż będą mogli liczyć na ich wymianę. Intel od razu zapowiedział, że nie ma o tym mowy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200