Intel przedstawił modem LTE 4G oraz moduły PCIe wspierające takie sieci

Intel poinformował o wprowadzeniu na rynek nowego, wielofunkcyjnego rozwiązania LTE 4G - modemu XMM 7160 LTE. Firma wzbogaciła też ofertę rozwiązań LTE 4G o nowe moduły PCIe (PCI Express) M.2 przeznaczone do użytku w tabletach 4G, ultrabookach i urządzeniach typu 2 w 1, a także o zintegrowany moduł nadajnika-odbiornika RF - SMARTi m4G. Modem XMM 7160 LTE obsługuje sieci 2G, 3G i 4G, zapewnia równoległą obsługę 15 pasm LTE oraz wspiera usługi głosowe Voice Over LTE.

PCIe M.2 LTE to niewielkie moduły wbudowane, obsługujące wielofunkcyjną (2G/3G/LTE 4G) transmisję danych w różnorodnych urządzeniach. Moduł umożliwia ściąganie danych w sieci LTE z maksymalną prędkością 100 Mb/s i pozwala na korzystanie z systemu GNSS (Global Navigation Satellite Systems), co jest możliwe dzięki firmowemu rozwiązaniu CG1960 GNSS. Produkty oparte na tych modułach znajdą się wkrótce w ofercie firm Huawei, Sierra Wireless i Telit. Będą też instalowane w tabletach i ultrabookach, które trafią na rynek w 2014 r.

Poza nowymi modułami M.2, Intel przedstawił też moduł nadajnika-odbiornika radiowego SMARTi m4G. Rozwiązanie zostało stworzone we współpracy z firmą Murata i łączy w sobie układ nadawczo-odbiorczy SMARTi 4G Intela oraz komponenty i obudowę ceramiczną LTCC (low temperature co-fired ceramic).

Zobacz również:

  • 5G to nie tylko smartfony - jakie technologie skorzystają?
  • Intel ujawnia specyfikację superkomputera Aurora
  • Orange kolejnym operatorem wyłączającym 3G w Polsce

Intel zapowiada jednocześnie, że w 2014 roku wprowadzi na rynek rozwiązania LTE kolejnej generacji, w tym modem Intel XMM 7260. Będzie on oferować szereg funkcjonalności LTE Advanced, takich jak agregacja operatorów, wyższe prędkości transmisji oraz obsługa zarówno sieci TD-LTE jak i TD-SCDMA.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200