Intel prezentuje rozwiązania Bluetooth dla notebooków

Intel zademonstrował wczoraj (7 grudnia), podczas odbywającej się w Los Angeles Bluetooth Designers Conference, swoje pierwsze rozwiązania wykorzystujące technologię Bluetooth.

Intel zademonstrował wczoraj (7 grudnia), podczas odbywającej się w Los Angeles Bluetooth Designers Conference, swoje pierwsze rozwiązania wykorzystujące technologię Bluetooth. Dzięki nim producenci sprzętu komputerowego będą mogli zastosować nowy rodzaj komunikacji bezprzewodowej w produkowanych przez siebie notebookach i innych komputerach PC. Technologia Bluetooth umożliwia połączenie do ośmiu urządzeń, takich jak komputery, handheldy, telefony komórkowe oraz peryferia, i transmisję niewielkich porcji danych na odległość ok. 10 m z prędkością 1 Mb/s za pomocą fal radiowych o częstotliwości 2,4 GHz.

Podczas prezentacji Intel wykorzystał własne oprogramowanie i moduł radiowy, określany jako "Ambler", do bezprzewodowej synchronizacji danych pomiędzy dwoma notebookami. Rozwiązanie, mające wkrótce trafić do producentów, ma szansę znaleźć się w komputerach przenośnych oferowanych w połowie roku 2000. Jak zapewniają przedstawiciele Intela, ma ono współpracować z obecnymi aplikacjami bez konieczności ich modyfikacji.

"Skupiamy obecnie swoją uwagę na tych produktach, które sprawią, aby technologia ta miała realne zastosowanie w komputerach przenośnych w drugiej połowie przyszłego roku" - powiedział Frank Spindler, szef działu marketingu grupy Intela, zajmującej się urządzeniami przenośnymi.

Bluetooth, zdaniem analityków, będzie jedną z ważniejszych technologii bezprzewodowych. Firmy badawcze szacują, że do 2005 r. na całym świecie będzie 670 mln zgodnych z nią urządzeń.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200