Intel pokazał swój pierwszy dron

Firma pokazała w tym tygodniu na targach 2016 INTERGEO (Hamburg) swój pierwszy produkt typu UAV (Unmanned Aerial Vehicle; bezzałogowy pojazd powietrzny) przeznaczony dla przemysłu. To dron noszący nazwę Falcon 8+. Firma produkuje już szereg elementów wykorzystywanych do produkowania tego typu statków powietrznych, ale Falcon 8+ jest pierwszym na rynku dronem oznaczonym znakiem firmowym Intel, a nie tylko etykietą Intel Inside.

Jedną z firm, która instaluje już intelowskie układy elektroniczne w produkowanych przez siebie dronach jest Yuneec. Jest to prosty konsumencki dron noszący nazwę, na pokładzie którego znajduje się urządzenie do nawigowania bazujące na intelowskiej technologii RealSense. Intel ma też w ofercie pakiet Aero Platform, na bazie którego deweloperzy mogą budować własne drony.

Falcon 8+ to nowa jakość. To produkt opatrzony firmowym znakiem Intel. Firma zdecydowała się na ten krok wiedząc o tym, że rynek dronów rozwija się w astronomicznym tempie. Intel przygotowywał się na ten krok od jakiegoś czasu, przejmując np. firmy mające technologie stosowane w dronach. Można tu wymienić dwie takie firmy: Ascending Technologies i Movidius. Obie specjalizują się w produkcji podzespołów instalowanych w dronach.

Zobacz również:

  • Premiera nowego układu AI firmy Intel
  • ZEA na poważnie włączyły się do wyścigu o sztuczną inteligencję. Poznajcie model Falcon

Dron Falcon 8+ bazuje na technologii AscTec Falcon 8 opracowanej przez firmę Ascending Technologies. To oktokopter typu V-form (czyli dron wyposażony w osiem jednostek napędowych), któremu towarzyszy naziemna stacja sterowania nosząca nazwę Cockpit. Urządzenie ma wymiary 768 x 817 x 160 milimetrów i waży 2,8 kilograma. Intel jak dotąd nie podaje ceny drona ani tego, kiedy pojawi się w jego ofercie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200