Intel pod lupą Komisji Europejskiej

Największy na świecie producent procesorów jest sprawdzany pod względem przestrzegania zasad uczciwej konkurencji.

Największy na świecie producent procesorów jest sprawdzany pod względem przestrzegania zasad uczciwej konkurencji.

Komisja Europejska postanowiła zbadać zasady współpracy Intela z partnerami handlowymi. „Postępowanie dotyczy magistral do procesorów. Intel otrzymał zapytania dotyczące zasad współpracy z partnerami w kwestii licencjonowania naszych produktów” – wyjaśnia Piotr Pągowski, szew polskiego przedstawicielstwa firmy. „Jesteśmy na etapie dostarczenia Komisji wszystkich niezbędnych wyjaśnień” dodaje, twierdząc, że jest przekonany o tym, że jego firma działa ściśle wedle zasad uczciwej konkurencji na rynku. KE tymczasem zastanawia się, czy środki przeznaczane przez Intel na marketing nie stawią firmy na pozycji faktycznego monopolisty.

Natomiast Piotr Pągowski mówi, że podobne postępowanie wobec jego firmy już było prowadzone w USA przez Federalną Komisję Handlu w 1999 r., ale nie stwierdzono żadnych naruszeń. Dodał także, że takie działania są prowadzone bardzo często wobec większych producentów i nie muszą od razu świadczyć o jakimkolwiek łamaniu zasad panujących na rynku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200