Intel: notebook czyli... telewizor

Na odbywającej się w Tajwanie konferencji IDF Intela koncern zaprezentował prototyp ciekawego urządzenia, łączącego w sobie funkcjonalność notebooka oraz telewizora LCD.

Pokazane przez Intela urządzenie nie jest tylko notebookiem z wbudowanym tunerem TV - to byłoby, zdaniem przedstawicieli Intela, zbyt proste. Jego obudowę zaprojektowano tak, by pełniąc rolę komputera przenośnego wyglądał jak typowy notebook, zaś w "trybie telewizyjnym" - jak zwykły telewizor LCD. Przekształcenie następuje poprzez obrócenie wyświetlacza o 180 stopni i wsunięcie całego urządzenia w stację dokującą (będącą podstawą telewizora). Stacja ma wbudowane dwa głośniki stereofoniczne.

Przedstawiciele firmy tłumaczą, iż takie urządzenie powinno zainteresować użytkowników, który chcą oszczędzić miejsce na biurku (a także pieniądze) - dzięki produktowi Intela nie musieliby kupować dwóch urządzeń, bo ich potrzeby zaspokoiłoby jedno.

Nie wiadomo na razie, czy i kiedy urządzenie trafi do masowej produkcji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200